ЕЗЕРНИЯТ ГРАД ОТ РОМАНА „ХОБИТ” – МИТ ИЛИ РЕАЛНОСТ?

03 октомври 2013

Едно красиво пътуване до езерния град от романа „Хобит” ви предлага Учебният музей към Археологическия музей – Варна. Художествена измислица ли е този град или се опира на някаква историческа достоверност? И още – съществували ли са подобни селища, кой и как е живял в тях?

Отговор на тези и други въпроси ще ви даде разказа на археолога Теодор Роков. „Езерният град от романа  „Хобит” на Дж. Р. Толкин – между фантазията и действителността”. Чрез кратки документални филми публиката ще се разходи из древното селище, възстановено на брега на Охридското езеро,  ще се гмурне под водата, за да разгледа какво е скрито на дъното на езерото.

Тази среща е първа по рода си от програмата на Учебния музей към Археологическия музей „Варненските археолози разказват”. Една програма за всички, които искат да се докоснат до загадките на миналото. Без оглед на възраст, но със задължителното условие – участниците в срещите трябва да обичат историята.

Срещата ще се проведе в залата на Учебния музей  на:

9 октомври (сряда) 2013 г., от 11 и от 17 часа

12 октомври (събота) от 11 часа.

Входът е свободен, както за индивидуални, така и за групови посещения.

Археологически музей – Варна, бул. Мария Луиза 41

Информация: 052 681039, 052 681060, 052 681026